Jak napisać świetne CV dla fryzjera?

Czy fryzjer powinien posiadać CV? Jeśli tak, to jak je napisać? Czy warto korzystać z gotowych wzorów. Poznajmy odpowiedzi na te pytania.

Choć CV jest uważane często za nieodzowny element wyposażenia każdego kandydata do pracy, bez względu na branżę, w przypadku fryzjera nie zawsze jest to prawda. Jeśli chciałbyś stać się częścią rodziny Jean Louis David, po prostu wypełnij formularz na stronie z ofertami pracy i czekaj na kontakt ze strony przedstawiciela firmy. Jeśli jednak zależy Ci na posiadaniu CV, przyłóż się do jego stworzenia, gdyż tylko dobre CV może Ci pomóc w zrobieniu odpowiedniego wrażenia.

Jak napisać CV dla fryzjera?

Większość cech dobrego CV jest takich samych zarówno dla fryzjera, jak i każdego innego zawodu. Przede wszystkim, należy pamiętać o oficjalnym charakterze tego dokumentu – odpada więc zdjęcie z wakacji. Wykształcenie i doświadczenie wymieniamy, rozpoczynając od najnowszych. Warto dodać ukończone szkolenia i warsztaty, jeśli zdołamy zmieścić całość na jednej stronie. Konieczne należy też sprawdzić błędy i literówki – ich występowanie nigdy nie świadczy dobrze o kandydacie. W przypadku fryzjera, unikatowym dodatkiem do CV może być portfolio projektów. W zamian za darmowe strzyżenie, klienci i klientki na pewno zgodzą się na sfotografowanie końcowego efektu na potrzeby portfolio.

Czy warto korzystać z gotowych wzorów CV dla fryzjerów?

W sieci dostępne są też gotowe wzory CV. Jeśli nie czujesz się na siłach, by od podstaw zaprojektować nowe CV, warto z nich skorzystać. Koniecznie usuń jednak z nich wszelkiego rodzaju przykładowe informacje, sprawdź literówki oraz usuń sekcje, które nie są niezbędne – dostosuj wzór do swoich własnych potrzeb.

  • milito

    Według mnie, ważne w CV jest zamieszczenie wszystkich swoich umiejętności związanych z zawodem. Warto dodać również znajomość języków ( pod warunkiem, że je znamy). Portfolio ze zdjęciami wykonanych fryzur jest świetnym dodatkiem do CV.

DOŁĄCZ DO NAS

Zapisz się na kurs Zapisz się na kurs

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Pracuj z nami Pracuj z nami

PRACUJ Z NAMI