5 porad dla początkujących fryzjerów

Dobry fryzjer posiada umiejętność łączenia własnej wizji fryzury klienta z tym, czego on oczekuje. Droga do sukcesu nie jest jednak zawsze usłana różami, a by zostać mistrzem trzeba się trochę natrudzić. My mamy dla Ciebie pięć porad, z którymi na pewno odniesiesz sukces!

1. Edukacja!

Tutaj nie chodzi oczywiście o certyfikaty ukończenia szkoły, które choć są ważne to jednak nie są koniecznością w tym zawodzie.

Praktyka i pewność w cięciu są niezbędne, ale to nie wystarczy.

Początkujący fryzjer musi posiadać pojęcie w zakresie chemicznego składu, oddziaływania wysokich temperatur, a także użycia odpowiednich proporcji środków chemicznych. Żaden klient nie będzie chciał wyjść z salonu z zielonymi włosami, nieoczekiwanymi barwnymi plamami czy spalonymi końcówkami.

Ponadto zwróć uwagę i zdobądź kwalifikacje w sposobie i technikach strzyżenia włosów.

Jest on zależny od podatności, skrętu czy grubości włosa. Dowiedz się jeszcze więcej o edukacji fryzjera.

2. Twórz, zmieniaj, pomagaj ludziom

Piękne włosy klientów stanowią wizytówkę fryzjera.

Niezależnie od koloru, skrętu czy długości ludzie pragną, aby ich włosy wyglądały jak z reklamy szamponu. Dlatego bardzo istotnym elementem we fryzjerstwie jest odpowiedni dobór fryzury względem osoby.

Należy zwrócić uwagę na kształt twarzy, barwę skóry, budowę ciała, oczy, a nawet charakter i styl, w którym klient czuje się najlepiej.

Odpowiednie zdolności manualne oraz wsłuchanie się w potrzebę klienta i dostosowanie fryzury sprawią, że rezultat usługi będzie udany. Sprawdź przybory, jakimi posługuje się nowoczesny fryzjer.

3. Otwartość i komunikatywność to postawa!

Jeśli masz w pracy zgrany zespół pogodnych ludzi, przyjaciół, profesjonalistów, a także dużą liczbę klientów, to czego chcieć więcej?

Ważne jest jednak, aby zadbać o te relacje i je pielęgnować. Żaden fryzjer bez osobowości nie będzie tym najlepszym, topowym.

Pamiętaj, że fryzjer to osoba, które nie tylko wie jak modnie strzyc, ale też po prostu lubi ludzi.

Klient musi się czuć wyjątkowo nie tylko po wyjściu z salonu, ale także i kiedy w nim przebywa, a to zadanie spoczywa na styliście.

4. Szkolenia i jeszcze raz szkolenia

Wiedza o kosmetykach i materiałach to podstawa, ale na nic się zda jeżeli jesteś do tyłu w najnowszych trendach czy technikach.

Pamiętaj, że szkolenia to podstawa nie tylko na początku drogi, ale w trakcie całej kariery zawodowej. Często salony zapominają o rozwijaniu umiejętności swoich pracowników.

W Jean Louis David wiemy, że w tym zawodzie stojąc w miejscu, tak naprawdę się cofa, dlatego nieustannie szkolimy naszych fryzjerów.

5. Inspiracja

Nic nie ogranicza fryzjera w pracy poza jego własną wyobraźnią i umiejętnościami. Jeśli jednak pomysłów brak – co wtedy?

Jest wiele sposobów na to, aby czerpać inspiracje, które tak naprawdę dostępne są na wyciągnięcie ręki. Aktualnie powstaje coraz więcej szkoleń, pokazów, czy spotkań, na których można podejrzeć najnowsze trendy.

Studiuj dokładnie co w modzie piszczy, przeglądaj katalogi i bądź na bieżąco – podążanie za pędzącym światem mody to bardzo ważna kwestia. Nie bój się sięgać rad osób, które mają większe doświadczenie niż Ty lub inspirować się ich pomysłami.

Pamiętaj, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, a sukces zawsze jest w Twoim zasięgu – wystarczy, że naprawdę chcesz.

Początki często są trudne, jednak stosując się do naszych porad szybko zyskasz pewność siebie, a z dnia na dzień będziesz odnajdywać coraz więcej pasji i satysfakcji z każdego wykonanego ścięcia.

Sprawdź oferty pracy dla fryzjerów od Jean Louis David w Poznaniu, Krakowie i innych miastach Polski.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!