Dlaczego warto pracować w salonach Jean Louis David?

Fryzjer to wbrew pozorom bardzo odpowiedzialna profesja. Od osób, które pracują w salonach fryzjerskich wymaga się pełnego zaangażowania i profesjonalizmu. W dużej mierze, to właśnie na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za końcowy wizerunek klienta.

Żeby sprostać oczekiwaniom wszystkich osób, fryzjerzy muszą regularnie uzupełniać swoją wiedzę i brać udział w szkoleniach specjalistycznych.

Praca w salonach fryzjerskich Jean Louis David umożliwia ciągły rozwój i osiągnięcie sukcesu w branży. Dlaczego?

Jean Louis David – jak narodziła się marka?

Jean Louis David był francuskim entuzjastą fryzjerstwa. Swój pierwszy salon otworzył w 1961 roku w Paryżu. Dzięki temu, że jako jeden z niewielu w tamtych czasach stosował nowatorskie techniki i ciągle nabywał nowe umiejętności, szybko odniósł sukces.

W niedługim czasie udało mu się stworzyć największą sieć profesjonalnych salonów fryzjerskich w Europie oraz drugą co do wielkości na świecie.

Obecnie, salonów jest ponad 2600, a pracuje w nich blisko 20 tysięcy zawodowych fryzjerów. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce.

W naszym kraju, salony pojawiły się w połowie lat 90. Do tej pory powstało ich 70, ale ta liczba ciągle rośnie. Z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich korzysta codziennie ponad 1500 zadowolonych klientów.

Praca w salonie fryzjerskim – najpierw edukacja

Żeby rozpocząć pracę w charakterze fryzjera, nie wystarczą dobre chęci. Do wykonywania zawodu trzeba się solidnie przygotować. W tym celu można rozpocząć naukę w szkole zawodowej lub policealnej. Jednak to nie wszystkie możliwości.

Najlepsze rozwiązanie to wzięcie udziału w kursie fryzjerstwa organizowanym przez Akademię JLD. To miejsce, w którym każdy przyszły fryzjer zdobędzie kompleksową wiedzę i nabędzie umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy.

Uczestnicy kursu poznają najlepsze metody strzyżenia, dowiedzą się wszystkiego o sposobach efektownej koloryzacji, a także zapoznają się z obowiązującymi trendami.

Dzięki zdobytym umiejętnościom, będą mogli przebierać w ofertach pracy dla fryzjerów. Po ukończeniu Akademii JLD, praca w salonie fryzjerskim Jean Louis David to czysta formalność, jednak osiągnięcie sukcesu zależy już tylko od fryzjera.

Dzięki determinacji, pasji i ciągłemu wzbogacaniu wiedzy, zdobędzie mnóstwo zaufanych klientów, a z czasem, jeśli wyrazi taką chęć, będzie mógł zostać również menadżerem salonu.

Karierę w branży fryzjerskiej można rozpocząć w dowolnym momencie życia. Nie istnieje granica wieku, która uniemożliwiałaby kształcenie w tej profesji.

Dlaczego warto pracować w salonie fryzjerskim?

Popyt na pracę dla fryzjera będzie zawsze – co do tego nie ma wątpliwości. Zmieniły się natomiast oczekiwania klientów.

Profesjonalny fryzjer ciągle się rozwija, uczestniczy w szkoleniach i wzbogaca swój warsztat. Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy niedbale podcinał końcówki, jednocześnie urządzając sobie plotki z koleżanką ze stanowiska obok.

Zawodowy fryzjer słucha swoich klientów i doradza im najlepsze rozwiązania. Jest osobą godną zaufania, która swoje obowiązki wykonuje z najwyższą starannością. Właśnie tacy fryzjerzy zasilają kadrę Jean Louis David. Jakie są zalety pracy w salonach JLD?

  • Nauka zawodu od trenerów z Francji
  • Praca na najnowocześniejszym sprzęcie
  • Praca w prestiżowym salonie
  • Atrakcyjne zarobki
  • Możliwość ciągłego rozwijana swoich pasji
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Perspektywa stania się w niedługim czasie specjalistą fryzjerstwa

Praca fryzjera opiera się nie tylko na znajomości technik strzyżenia i koloryzacji oraz obowiązujących trendów, ale też wymaga kreatywności. W salonach JLD pracują osoby, które zawsze mają głowę pełną pomysłów i są w stanie doradzić klientowi najlepsze rozwiązanie.

Fryzjer – zawód przyszłości

Ofert pracy dla fryzjerów jest bardzo dużo. Jednak w gronie osób, które na co dzień zajmują się pielęgnacją i stylizacją włosów brakuje profesjonalistów. Dlatego jeśli szukasz pracy w renomowanym salonie fryzjerskim sprawdź oferty.

Osoby, które decydują się na pracę w dobrych salonach fryzjerskich mają pewność, że dodatkowo zdobędą rzetelną wiedzę i umiejętności, które pomogą im w osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Popyt na usługi fryzjerskie stale rośnie. Klienci poszukują specjalistów, którzy nie tylko sprawnie wykonają strzyżenie czy koloryzację, ale też ułożą modną fryzurę lub zadbają o odpowiednią pielęgnację kosmyków.

Praca w salonach JLD umożliwia nabycie i doskonalenie wszystkich wspomnianych umiejętności.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!