Jak efektywnie szukać pierwszej pracy w zawodzie fryzjera?

Dobry fryzjer potrafi przeprowadzić metamorfozę fryzury, w taki sposób, żeby zmienić jej charakter, podkreślając jednocześnie najlepsze cechy urody klienta.  Nic więc dziwnego, że usługi specjalistów w tej dziedzinie są wysoko cenione, a na wizytę w  najlepszych salonach fryzjerskich zwykle trzeba zapisywać się już 2-3 tygodnie wcześniej. Z tego powodu, wzrasta popyt na specjalistów: pojawia się coraz więcej ofert pracy dla fryzjerów, ale też rosną wymagania co do wykonywania tego rodzaju zawodu.

Dobry fryzjer – jakie powinien mieć cechy?

Ofert pracy dla fryzjerów nie brakuje, jednak zatrudnienie znajdują jedynie najlepsi. Czym wyróżnia się dobry fryzjer, na tle osób podchodzących do wykonywania tej profesji w sposób stricte rzemieślniczy?

  • Rozmawia z klientem

Krótki wywiad z klientem, tuż przed rozpoczęciem pracy jest bardzo ważny. Dzięki tej, z pozoru błahej rozmowie, fryzjer uzyskuje wiele cennych informacji na temat włosów, np. czy są skłonne do przetłuszczania, puszą się lub nie są podatne na stylizację. Dowiaduje się również wszystkiego o oczekiwaniach klienta. To wszystko pozwala mu idealnie zaplanować cięcie i dobrać najlepsze dla danego rodzaju włosów preparaty do pielęgnacji.

  • Opowiada o tym, co zamierza wykonać

W pracy fryzjera bardzo ważne jest informowanie klienta o tym, jakie czynności – krok po kroku – będą wykonywane na jego głowie. Specjalista jest w stanie bez trudu uzasadnić wybór konkretnego rodzaju cięcia, za sprawą którego klient np. zyska smuklejszą twarz, łagodniejsze rysy, jego fryzura nabierze lekkości lub wręcz przeciwnie – kosmyki zyskają na objętości.

  • Indywidualnie podchodzi do każdego klienta

W pracy fryzjera bardzo ważne jest, żeby rodzaj cięcia dopasowywać do każdej osoby indywidualnie. Dobrze dobrana fryzura podkreśla walory urody i styl danej osoby.

  • Pilnuje wysokiej jakości usług

Profesjonalny fryzjer zawsze używa peleryny ochronnej i dokładnie dezynfekuje narzędzia po każdej wizycie. Nie podąża ślepo za sugestiami klientów, jeśli mogą wywołać więcej szkody niż pożytku, np. impulsywna decyzja o zgoleniu głowy czy nieprzemyślana zmiana koloru włosów z platynowego blondu na kruczoczarny to radykalne zmiany, których klienci mogą szybko pożałować.

  • Umie przyznać się o błędu

Nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Zarówno fryzjer z długoletnim doświadczeniem, jak i debiutant mogą mieć słabszy okres, w którym cięcie lub koloryzacja wyjdą im nie do końca tak, jak oczekiwałby tego klient. W tej sytuacji, profesjonalista umie przyznać się do błędu i zaproponuje rekompensatę – poprawi fryzurę lub zaoferuje kupon rabatowy na kolejną wizytę.

Fryzjer, który posiada wszystkie wymienione wyżej cechy, bez trudu znajdzie wysokopłatną pracę i będzie mógł dalej rozwijać swoje umiejętności.

Fryzjerstwo – jak rozpocząć karierę?

Fryzjer, który szuka pierwszej pracy, powinien dokładnie zapoznać się z opiniami na temat salonu w którym ma zostać zatrudniony. Warto poszukać zarówno opinii pracowników, jak i korzystających z usług danej placówki klientów. Tego rodzaju opinie pozwolą zorientować się, jaki jest poziom oferowanych usług oraz czy personel jest zadowolony z warunków pracy.

Każdy absolwent, który po ukończeniu szkoły fryzjerskiej nie wie, w jaki sposób pokierować swoją karierą zawodową, powinien skorzystać z porad i możliwości, jakie daje serwis jestem.fryzjerembo. To bogata skarbnica wiedzy dla początkujących kreatorów fryzur, a także miejsce, w którym można znaleźć oferty pracy dla fryzjerów.

Oferty pracy dla fryzjera – gdzie ich szukać?

Nieocenionym źródłem w poszukiwaniu zatrudnienia dla fryzjera jest oczywiście Internet. W ogólnych serwisach, na których umieszczane są anonse z różnego rodzaju ofertami pracy, nie brakuje również ogłoszeń skierowanych do fryzjerów. Trzeba jednak pamiętać o dokonywaniu selekcji – w tego typu miejscach, oferty pracy zamieszczają zarówno renomowane salony, jak i nieznani pracodawcy, na temat których trudno znaleźć szczegółowe informacje i dotrzeć do opinii dotyczących świadczonych przez nich usług.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się szukanie pracy w sprofilowanych serwisach fryzjerskich, takich jak jestem.fryzjerembo. To miejsce, w którym można znaleźć mnóstwo ofert pracy dla fryzjerów z całej Polski. Co ważne, wszystkie dotyczą renomowanej sieci salonów Jean Louis David, której udało się zdobyć ugruntowaną pozycję na rynku i setki zaufanych klientów. To idealne miejsce dla każdego, kto wiąże swoją przyszłość z fryzjerstwem. W salonach Jean Louis David, pod okiem najlepszych specjalistów, poczatkujący fryzjer będzie mógł zdobywać nowe umiejętności i wypracować własny, niepowtarzalny styl.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!