Jak napisać świetne CV dla fryzjera?

Czy fryzjer powinien posiadać CV? Jeśli tak, to jak je napisać? Czy warto korzystać z gotowych wzorów. Poznajmy odpowiedzi na te pytania.

Choć CV jest uważane często za nieodzowny element wyposażenia każdego kandydata do pracy, bez względu na branżę, w przypadku fryzjera nie zawsze jest to prawda. Jeśli chciałbyś stać się częścią rodziny Jean Louis David, po prostu wypełnij formularz na stronie z ofertami pracy i czekaj na kontakt ze strony przedstawiciela firmy. Jeśli jednak zależy Ci na posiadaniu CV, przyłóż się do jego stworzenia, gdyż tylko dobre CV może Ci pomóc w zrobieniu odpowiedniego wrażenia.

Jak napisać CV dla fryzjera?

Większość cech dobrego CV jest takich samych zarówno dla fryzjera, jak i każdego innego zawodu. Przede wszystkim, należy pamiętać o oficjalnym charakterze tego dokumentu – odpada więc zdjęcie z wakacji. Wykształcenie i doświadczenie wymieniamy, rozpoczynając od najnowszych. Warto dodać ukończone szkolenia i warsztaty, jeśli zdołamy zmieścić całość na jednej stronie. Konieczne należy też sprawdzić błędy i literówki – ich występowanie nigdy nie świadczy dobrze o kandydacie. W przypadku fryzjera, unikatowym dodatkiem do CV może być portfolio projektów. W zamian za darmowe strzyżenie, klienci i klientki na pewno zgodzą się na sfotografowanie końcowego efektu na potrzeby portfolio.

Czy warto korzystać z gotowych wzorów CV dla fryzjerów?

W sieci dostępne są też gotowe wzory CV. Jeśli nie czujesz się na siłach, by od podstaw zaprojektować nowe CV, warto z nich skorzystać. Koniecznie usuń jednak z nich wszelkiego rodzaju przykładowe informacje, sprawdź literówki oraz usuń sekcje, które nie są niezbędne – dostosuj wzór do swoich własnych potrzeb.

 • milito

  Według mnie, ważne w CV jest zamieszczenie wszystkich swoich umiejętności związanych z zawodem. Warto dodać również znajomość języków ( pod warunkiem, że je znamy). Portfolio ze zdjęciami wykonanych fryzur jest świetnym dodatkiem do CV.

 • Piotr

  Korzystanie z gotowych CV nie jest takie złe, pod warunkiem, że dopasujemy taki wzór CV do siebie. Moje pierwsze CV było ściągnięte z netu. Wpisałem tylko swoje dane i miejsca pracy 🙂 Dzisiaj już takie CV byłoby mało interesujące dla pracodawcy. Chociaż….. podobno najważniejsze jest doświadczenie…..

  • Mała

   Pewnie że teraz liczy się doświadczenie, no i talent do pracy fryzjera.

 • Sylwia

  Świetne CV to dla każdego pracodawcy może oznaczać co innego. Jedni patrzą na ukończone kursy i szkołę a znów inni na przebyte doświadczenie.

 • Anna

  CV fryzjera i zresztą nie tylko to historia pracy, kursów i szkoleń. Piszemy też w nim najważniejsze umiejętności. CV nie powinno być przesadnie długie. Wystarczą istotne informacje.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

PRACUJ Z NAMI