Jak napisać świetne CV dla fryzjera?

Czy fryzjer powinien posiadać CV? Jeśli tak, to jak je napisać? Czy warto korzystać z gotowych wzorów? Poznajmy odpowiedzi na te pytania.

Choć CV jest uważane często za nieodzowny element wyposażenia każdego kandydata do pracy, bez względu na branżę, w przypadku fryzjera nie zawsze jest to prawda.

Jeśli chciałbyś stać się częścią rodziny Jean Louis David, po prostu wypełnij formularz na stronie z ofertami pracy i czekaj na kontakt ze strony przedstawiciela firmy.

Jeśli jednak zależy Ci na posiadaniu CV, przyłóż się do jego stworzenia, gdyż tylko dobre CV może Ci pomóc w zrobieniu odpowiedniego wrażenia.

Jak napisać CV dla fryzjera?

Większość cech dobrego CV jest takich samych zarówno dla fryzjera, jak i każdego innego zawodu.

Przede wszystkim, należy pamiętać o oficjalnym charakterze tego dokumentu – odpada więc zdjęcie z wakacji.

Wykształcenie i doświadczenie wymieniamy, rozpoczynając od najnowszych. Warto dodać ukończone szkolenia i warsztaty, jeśli zdołamy zmieścić całość na jednej stronie.

Konieczne należy też sprawdzić błędy i literówki – ich występowanie nigdy nie świadczy dobrze o kandydacie.

W przypadku fryzjera, unikatowym dodatkiem do CV może być portfolio projektów. W zamian za darmowe strzyżenie, klienci i klientki na pewno zgodzą się na sfotografowanie końcowego efektu na potrzeby portfolio.

Czy warto korzystać z gotowych wzorów CV dla fryzjerów?

W sieci dostępne są też gotowe wzory CV. Jeśli nie czujesz się na siłach, by od podstaw zaprojektować nowe CV, warto z nich skorzystać.

Koniecznie usuń jednak z nich wszelkiego rodzaju przykładowe informacje, sprawdź literówki oraz usuń sekcje, które nie są niezbędne – dostosuj wzór do swoich własnych potrzeb.

Na naszym blogu znajdziesz więcej porad, m.in. o tym jak napisać list motywacyjny dla fryzjera.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!