Książki o fryzjerstwie – co warto przeczytać

Warto czytać – bez względu na to, czym się zajmujesz, stwierdzenie to jest za każdym razem równie prawdziwe. Nie brakuje także bardzo interesujących książek o fryzjerstwie i dla fryzjerów.

Ich lektura nie tylko pozwoli Ci wzbogacić swoją wiedzę o fryzjerstwie, włosach i innych ważnych dla fryzjera tematach, ale także da Ci dużo inspiracji i pewności siebie.

Na dobry początek, proponujemy kilka ciekawych tytułów.

Książki o fryzjerstwie – to dość nietypowy temat na artykuł. W końcu fryzjerstwo to umiejętność, którą najlepiej ćwiczy się w praktyce. My także tak uważamy!

Dlatego właśnie stworzyliśmy nasze kursy fryzjerskie, które mają za zadanie przygotować adeptów kompleksowo do zawodu fryzjera w nowoczesnym wydaniu.

Jednak dobre książki także stanowią ciekawe uzupełnienie praktyki – pozwalają rozszerzyć wiedzę o mnóstwo informacji, dzięki którym staniesz się jeszcze lepszym fryzjerem.

Z naszej strony polecamy dziś trzy tytuły.

1. „Król Fryzjerów i Fryzjer Królów. Antoine Cierplikowski” – Marta Orzeszyna

Antoni, bądź Antoine, Cierplikowski to jedna z największych i najbardziej barwnych postaci polskiego i światowego fryzjerstwa.

Z jego usług korzystały takie sławy jak Brigitte Bardot, czy Edith Piaf.

Jego biografia to ogromna dawka wiedzy i inspiracji dla adeptów fryzjerstwa.

Co ciekawe, Akademia Jean Louis David w Paryżu znajduje się przy tej samej ulicy, co salon, w którym Cierplikowski tworzył swoje arcydzieła.

2. „Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki” – Anna Kołomycew

Anna Kołomycew to jedna z najpopularniejszych w Polsce blogerek zajmujących się pielęgnacją włosów.

Jej książka to ogromny zbiór przydatnej wiedzy o włosach. Znajdziesz w niej wiele informacji, które przydadzą się w pracy fryzjera czy stylisty fryzur.

3. „Fryzjerstwo męskie” – Zuzanna Sumirska

Fryzjerstwo męskie to ważny i często niedoceniany obszar fryzjerstwa.

Dzięki książce Zuzanny Sumirskiej, która na swoim koncie ma także wiele innych tytułów związanych z fryzjerstwem, dowiesz się o nim znaczniej więcej.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!