Kursy fryzjerstwa męskiego z Jean Louis David – dlaczego warto

Choć fryzjerstwo męskie od zawsze rządziło się swoimi prawami, w ostatnich kilkunastu latach przeszło po raz kolejny wiele zmian.

To bardzo ważny i często niedoceniany obszar fryzjerstwa. Dowiedz się o nim więcej.

Zawód fryzjera męskiego bardzo się zmienił. To już nie tylko proste strzyżenia i podgalanie.

Teraz najlepsi fryzjerzy męscy są prawdziwymi artystami w swoim fachu – nie ograniczają się do cięcia i modelowania, ale potrafią też dopasować fryzurę do kształtu twarzy, cery i stylu życia klienta, stosują zaawansowane techniki koloryzacji i dekoloryzacji, przeprowadzają specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, a nawet zagęszczają i przedłużają włosy klientów.

Ty również możesz nauczyć się tych rzeczy! Wystarczy zapisać się na specjalistyczny kurs.

Kursy fryzjerstwa męskiego, dla kogo są?

Wielu fryzjerów sądzi, iż układanie i modelowanie fryzur męskich nie jest wcale tak trudne i skomplikowanie jak wykonywanie uczesań damskich, a co więcej wymaga znacznie mniej czasu i umiejętności.

Nic bardziej mylnego, ponieważ nawet stylizowanie włosów krótkich może okazać się problematyczne i wymagać od nas wiele wprawy i doświadczenia.

Kursy strzyżeń męskich są przeznaczone dla osób, które pragną pogłębić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu fryzjerstwa oraz osób, dla których stylizacja męskich fryzur stanowi problem.

Nie ważne więc czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fryzjerstwem, czy masz już za sobą kilka lat praktyki w zawodzie. Na pewno nauczysz się czegoś przydatnego i wzbogacisz swoje CV.

Program kursów

Najczęściej występujące przedmioty to organizacja salonu fryzjerskiego, anatomia i fizjonomia włosa, modelowanie i strzyżenie męskie.

Dobrze jeśli większość czasu spędzisz na zajęciach praktycznych, a na kursie zostaną też omówione psychologiczne aspekty obsługi klienta.

Gdzie i kiedy?

Kursy fryzjerstwa męskiego odbywają się praktycznie w całej Polsce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że o dobry kurs łatwiej w dużym mieście, takim jak Kraków, Poznań, Warszawa czy Poznań.

Między innymi w tych miastach swoje szkolenia prowadzi marka Jean Louis David.

Warto się nimi zainteresować, ponieważ najlepsi uczestnicy mogą liczyć na propozycję pracy oraz zwrot części kosztów szkolenia.

 • Robert Marzec

  Ciekawy temat. Chyba się zdecyduję na aki kurs fryzjerski z naciskiem na fryzjerstwo męskie.Bardzo niedoceniony temat w Polsce a szkoda bo fryzjerstwo męskie też jest inspirujące.

 • Tomasz

  Każdy fryzjer powinien uczestniczyć w kursach fryzjerskich. Fajnie że takie są.

 • Mała

  Każdy kurs fryzjerski warto skończyć.
  W końcu bycie trzeba być na bieżąco z trendami, będąc fryzjerem i ciągle trzeba szlifować swoje umiejętności.

 • Kasia

  Chętnie zapisałabym się na taki kurs fryzjerski w Krakowie. Ktoś go skończył? Warto?

  • Mzrizek

   Zdecydowanie TAK !!! Nauczysz się wiele fajnych technik strzyżenia i radzenia sobie z klientem, czyli wszystkiego co każdy dobry fryzjer powinien wiedzieć.

 • Marcel

  Udało mi się skończyć ten kurs w Jean Luis David i gorąco polecam. Dużo wiedzy praktycznej i teoretycznej której każdy fryzjer powinien znać. Czekam na kolejne kursy 😉

 • Anna

  To musi być fajny kurs. Mimo,że skończyłam już wiele kursów fryzjerskich, chętnie się akurat na ten zapiszę. Wie ktoś może czy oferta kursu jest aktualna?

 • Roberto

  Aby być na czasie w branży fryzjerskiej, konieczne są kursy. Ciągle przecież wchodzą na rynek nowe kosmetyki do włosów i nowe trendy.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!