Jak napisać list motywacyjny dla fryzjera?

Czy fryzjerzy także muszą pisać list motywacyjny? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę?

Na samym wstępie, dobra informacja – w przypadku ogłoszeń o pracę dla fryzjera list motywacyjny często nie jest wymagany.

Dla przykładu, w JLD wystarczy wypełnić stosowny formularz na stronie i wyrazić zainteresowanie ofertą, a następnie czekać na odpowiedź.

Jeżeli jednak wysyłasz już zgłoszenie, do którego załączasz list motywacyjny, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać.

Zasada numer 1 – nie bądź taki jak wszyscy

List motywacyjny to szansa na wyróżnienie się. Pokazanie swojej osobowości, charakteru, kreatywności. W CV przemawiają raczej suche fakty, ale dokument sam w sobie niewiele mówi o tym, jakim jesteś człowiekiem czy co jest dla Ciebie ważne.

Dzięki listowi motywacyjnemu masz szansę dać poznać się potencjalnemu pracodawcy. Dlatego podstawowym błędem w jego tworzeniu jest korzystanie z Google, a następnie kopiowanie znalezionych formułek.

Pamiętaj, że pracodawca dostanie jeszcze kilkanaście innych podań. Większość podobnych. Jak sądzisz, jak długo będzie czytał list zaczynający się od standardowego „w odpowiedzi na Państwa ogłoszenie przesyłam”?

Ważna jest nie tylko forma listu, ale także jego treść. List motywacyjny bynajmniej nie jest dobrym miejscem na opisywanie swojego wykształcenia. Pracodawca już je zna, w końcu takie informacje zamieszczone są w CV.

Zasada numer 2 – dodaj wartość

List motywacyjny to nie rozprawka – absolutnie możesz i powinieneś zamknąć go w kilkunastu zdaniach.

Nie masz więc dużo miejsca na zaintrygowanie potencjalnego pracodawcy, ale możesz być pewien, że interesują go fakty i konkrety.

Przekonaj go, że zatrudnienie właśnie Ciebie przyniesie mu realne korzyści.

Świetnie dogadujesz się z klientami, którzy następnie polecają salon innym osobom? A może jak nikt inny potrafisz dobierać kolory czy fryzury do twarzy? Upewnij się, że pracodawca dowie się o tym i będzie znał realne korzyści, które wniesiesz do jego zakładu.

 • Mała

  List motywacyjny powinien być krótki i rzeczowy. Nie umieszczajmy w nim informacji zawartych w CV bo i po co?

 • Sylwia

  Oryginalność i jeszcze raz oryginalność. Tym przyciągniemy uwagę pracodawcy i nie mówię tu o rysowaniu kwiatków na liście motywacyjnym, a o powodach dla których to właśnie Nas pracodawca powinien przyjąć do pracy.

 • Mariola

  List motywacyjny według mnie, powinien upewnić pracodawcę, że właśnie znalazł pracownika jakiego szukał,

 • Estell

  W internecie są kreatory listu motywacyjnego ale czy warto z nich korzystać? Jeśli nie ma się pomysłu na swój list motywacyjny to pewnie tak ale będzie to mało interesujące.

  • Julia

   Korzystam z takich kreatorów ale zawsze dodaję swoją treść i pomysł.To źle?

 • Kasia

  List motywacyjny fryzjera powinien być niebanalny ale też powinien zawierać wszystkie cenne informacje dotyczące cech charakteru przydatnych w zawodzie np, komunikatywność, otwartość, poczucie stylu itd.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!