Modne fryzury męskie, które zawsze są na topie

Stylowy mężczyzna nie tylko wyróżnia się eleganckim strojem, ale też dba o to, żeby jego fryzura zawsze prezentowała się nienagannie.

Trzeba jednak przyznać, że bezrefleksyjne uleganie trendom nie jest dobrym rozwiązaniem. Moda zmienia się co sezon a proponowane rozwiązania nie zawsze są uniwersalne i nie u wszystkich będą się sprawdzać.

Wybierając idealną fryzurę męską, warto skorzystać z jednego z ponadczasowych cięć, które sprawdzą się przy większości rodzajów włosów i typów twarzy. Taka klasyczna fryzura będzie wyglądała elegancko, a przy tym modnie. Jakie fryzury dla mężczyzn od lat nie wychodzą z mody?

Wycieniowane włosy z grzywką

Długie i gęste włosy, dają możliwość stworzenia wielu fryzur dla mężczyzn. Jednym z najpopularniejszych cięć jest mocne wycieniowanie włosów i zrobienie grzywki.

Efektem tego rodzaju męskiego strzyżenia są układające się we wszystkie strony kosmyki, które powodują, że na głowie tworzy się artystyczny, swobodny nieład.

Opisywana fryzura, nie sprawdzi się w przypadku cienkich i pozbawionych objętości włosów – gdy kosmyków jest zbyt mało, nie da się osiągnąć zadowalającego efektu. Do układania tego rodzaju fryzury, najlepiej używać niewielkiej ilości glinki lub pasty.

Kosmyki wystarczy delikatnie przeczesać palcami, wtedy fryzura będzie miała swobodny charakter.

Fryzura na Cezara

Fryzura na Cezara, znana również jako french crop, to idealnie rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie mogą poszczycić się bujną fryzurą lub pojawiają się u nich zakola.

Ta modna, krótka, męska fryzura, opiera się na krótszych bokach i dłuższej grzywce – dzięki takiemu zabiegowi, zakola będą mniej widoczne. To uniwersalny rodzaj męskiego strzyżenia, który pasuje niemal do każdego kształtu twarzy, a przy tym jest ponadczasowy – swoją nazwę zawdzięcza Juliuszowi Cezarowi – to właśnie on zapoczątkował ten klasyczny rodzaj cięcia.

Fryzura french cop jest bardzo wygodna, nie wymaga używania dodatkowych kosmetyków, trzeba jednak pamiętać o regularnym podcinaniu – najlepiej co 3-4 tygodnie – tylko wtedy będzie prezentowała się estetycznie.

Krótkie strzyżenie męskie

Klasyczne strzyżenie wykonane za pomocą maszynki to krótka i prosta fryzura męska, idealna dla panów, którzy nie mają czasu lub nie chcą go tracić na układanie włosów, a przy tym chcą dobrze się prezentować.

Tego rodzaju cięcie będzie dobrze wyglądało jedynie u posiadaczy symetrycznych twarzy. W przypadku pozostałych panów, którzy chcieliby mieć taką fryzurę, można zastosować pewną zmianę: boki powinny być wygolone maszynką, natomiast górę należy zostawić nieco dłuższą i jedynie przyciąć ją nożyczkami.

Taka męska fryzura z wygolonymi bokami będzie ładnie wyglądać nawet na nieidealnej głowie.

Modne cięcie z zaczesem

Krótkie strzyżenie męskie z zaczesem, to propozycja dla panów w każdym wieku, która idealnie pasuje do wielu różnych stylizacji. Sprawdzi się przede wszystkim u posiadaczy cienkich kosmyków, które są podatne na układanie.

Powinni jej unikać mężczyźni, którzy mają zakola – cięcie jeszcze bardziej uwydatni tego rodzaju braki – oraz posiadacze podłużnych twarzy – zaczes mocno eksponuje czoło, dlatego w tym przypadku, nie będzie wyglądał korzystnie.

Tę modną fryzurę męską należy układać zaraz po umyciu włosów, najlepiej w trakcie suszenia, nadając jej odpowiedni kształt za pomocą palców. Efekt końcowy warto spryskać lakierem, by dłużej utrzymał się w nienagannym stanie.

Tradycyjny przedziałek

Fryzura z przedziałkiem to ponadczasowe cięcie, które bardzo często można zobaczyć zarówno na wybiegach, jak i na ulicy. Tego rodzaju strzyżenie może stanowić alternatywę dla panów, którzy noszą zaczes i chcieliby coś zmienić w swoim wyglądzie.

Fryzura z przedziałkiem jest prosta w wykonaniu – do jej stworzenia potrzebne będą jedynie nożyczki. Górę należy ułożyć na jedną ze stron – zgodnie z naturalnym kierunkiem układania włosów, a boki zaczesać do tyłu.

Żeby włosy dobrze wyglądały, do ich stylizacji należy używać odpowiednich specyfików: w przypadku cienkich kosmyków, sprawdzi się glinka, natomiast do gęstych włosów, można użyć pasty. Stylizację należy przeprowadzać na wilgotnych włosach, przy użyciu grzebienia.

Ponadczasowe, męskie fryzury są modne zawsze – niezależnie od zmieniających się trendów. Wybierając idealną fryzurę, warto zastanowić się, czy oby na pewno jest dostosowana do grubości włosów i kształtu twarzy – tylko wtedy będzie wyglądała nienagannie.

Klasyczne, męskie cięcia to idealny wybór dla panów w każdym wieku – dzięki temu, że są uniwersalne, pasują do wielu, najróżniejszych stylizacji.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!