Dlaczego warto pracować w salonach fryzjerskich w dużych miastach? Zacznij pracę w Warszawie

Wygląd zewnętrzny: fryzura i sposób ubierania się od zawsze stanowiły swoisty manifest stylu życia, charakteru czy preferencji muzycznych.Zadbany wygląd i elegancja są niejednokrotnie gwarancją sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym a zawody związane z pielęgnacją urody od tysiącleci cieszą się niesłabnącą popularnością. Zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa, osoby, które pracują jako fryzjerzy, styliści oraz kosmetyczki, mają szczególnie duże pole do popisu. W tym artykule skupimy się na tym, jak wygląda praca fryzjera w Warszawie oraz z czym wiąże się wykonywanie tego zawodu w stolicy.

Oferty pracy w najlepszych salonach fryzjerskich

Szacuje się, że w Warszawie mieszka około 2 milionów ludzi. Według danych zamieszczonych na portalu ibeauty.pl, około połowa Polaków (44 %) korzysta z usług fryzjerskich raz na trzy miesiące, zaś 27 % ankietowanych przyznaje, że odwiedza salony fryzjerskie co miesiąc. Biorąc pod uwagę statystyki i dużą liczbę ludności Warszawy, można wysnuć prosty wniosek –  fryzjerzy w tym mieście mają pełne ręce roboty.Dodatkowo, duża część Warszawiaków to osoby pracujące w show-biznesie, co oznacza, że ze względu na specyfikę swojego zawodu, korzystają z usług fryzjerskich nawet kilka razy w tygodniu.Bez względu na to czy jest się początkującym fryzjerem czy osobą doświadczoną w branży warto podjąć pracę w renomowanym salonie fryzjerskim, takim jak Jean Louis David. W dobrych salonach stawia się przede wszystkim na wysokie standardy obsługi klienta i rozwój pracowników, aby zawsze byli na bieżąco z trendami.  Jest to jeden z argumentów przemawiających za tym, by rozpocząć pracę w stolicy.

Praca nie tylko w salonach fryzjerskich

Oprócz salonów fryzjerskich, fryzjerzy mogą szukać zatrudnienia m.in. w studiach telewizyjnych, na planach filmowych, w teatrach i studiach fotograficznych, a także przy organizacji pokazów mody lub dużych imprez z udziałem gwiazd. Doświadczeni fryzjerzy, z uwagi na swoją wiedzę i lata praktyki zawodowej, mogą także zdecydować się na pracę w charakterze trenera fryzjerstwa, który szkoli adeptów i wprowadza ich w tajniki zawodu.Trenerzy pracujący w salonach Jean Louis David, którzy przekazują swoją wiedzę nowym pracownikom i szkolą ich w zakresie najnowszych trendów oraz technik fryzjerskich regularnie wyjeżdżają na pokazy i szkolenia we Francji skąd czerpią wiedzę i inspiracje. Praca w charakterze trenera fryzjerstwa niesie ze sobą także wiele innych korzyści, zaczynając od atrakcyjnego wynagrodzenia, po możliwość szkolenia się u najlepszych, światowych specjalistów w swoim fachu.

Lepsze zarobki

Według danych z marca 2017 roku (za portal wynagrodzenia.pl), średnie miesięcznewynagrodzenie brutto na stanowisku fryzjera wynosiło 2 229 PLN. Nie od dziś wiadomo, że zarobki w dużych miastach są wyższe niż w małych miasteczkach. Wiele zależy jednakod stażu pracy i wielkości firmy, dlatego doświadczeni fryzjerzy mogą liczyć na zarobki sięgające powyżej średniej krajowej. Dodatkowo w salonach Jean Louis David fryzjerzy mają możliwość zatrudnienia na umowę biznesową i od nich samych zależy wysokość wynagrodzenia jakie otrzymają.

Większe możliwości rozwoju

Warszawa to miasto odpowiednie zwłaszcza dla tych, którzy chcą się rozwijać i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Wiele razy w roku organizowane są szkolenia, targi oraz warsztaty, podczas których można zapoznać się z aktualnymi trendami w fryzjerstwie, poznać wiele nowych osób, które parają się tym zawodem od lat, a także nauczyć się nowych technik fryzjerskich. Warto dodać, że poza płatnymi eventami, istnieje także możliwość udziału w bezpłatnych kursach.

Łatwy dostęp do wielu profesjonalnych materiałów

Ze względu na dużą liczbę hurtowni oraz sklepów z profesjonalnym sprzętem fryzjerskim, dostęp do tego typu materiałów jest znacznie łatwiejszy.Ponadto, dzięki wszelkim akcjom promocyjnym organizowanym m.in. w dużych centrach handlowych, istnieje możliwość zapoznania się z wszelkimi nowościami w obszarze artykułów i kosmetyków fryzjerskich. Dodatkowo, ze względu na dużą konkurencję, sklepy często oferują różnorodne obniżki, wyprzedaże i promocje, podczas których można kupić potrzebne materiały w bardzo korzystnych cenach.

Jeżeli skończyłeś szkołę fryzjerską, a nie masz jeszcze doświadczenia w zawodzie, zapraszamy do wysłania aplikacji do salonów fryzjerskich Jean Louis David w Warszawie, ale także salonów w innych miastach Polski. Tylko tutaj pod okiem doświadczonych profesjonalistów zgłębisz tajniki tego fascynującego zawodu, poznasz ciekawych ludzi oraz zyskasz możliwość rozwoju i awansu w jednym z najbardziej renomowanych salonów fryzjerskich na rynku.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!