Zawód fryzjer. Dlaczego warto?

Dziś fryzjerstwo to nie szybkie strzyżenie w osiedlowym saloniku. To niezwykłe połączenie mody, kreatywności i umiejętności. Dlaczego warto chwycić nożyczki w dłoń? Dlaczego warto zostać fryzjerem?

Pewny zawód

Obecnie jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy jeśli chodzi o profesjonalnych fryzjerów. Także w Jean Louis David, ciągle poszukujemy ambitnych fryzjerów.

W dzisiejszych czasach fryzjer jest kimś więcej niż osobą, która plotkując ścina zamiast 3 centymetrów włosa 23 centymetry. To doradca od stylizacji fryzur.

Od jego dobrego oka zależy nasz wygląd, i co za tym idzie dobre samopoczucie.

Sprostanie oczekiwaniom i stworzenie odpowiedniego efektu końcowego klienta sprawi, że nie tylko fryzjer zyskuje stałego klienta, ale często zostaje polecony jego znajomym.

Fryzury zmieniają się razem z modą

Można zaobserwować coraz większe zainteresowanie nietuzinkowymi uczesaniami u sporej grupy osób – zwykłe i nudne fryzury ze swoją wszechobecnością i uniwersalnością przestają zadowalać wymagających klientów.

W końcu dziś od wyglądu włosów oczekujemy nie tylko funkcjonalności, ale także estetyki wpasowującej się w nasz gust, oraz – co jest kluczowe – wyróżnienia się.

To właśnie na bazie tej potrzeby, coraz większą popularnością cieszy się fryzjerstwo. Więc jeśli chcesz nadążać za trendami i lubisz eksperymentować z kolorem, to dlaczego nie pójść w zawód, który będzie łączył pracę z pasją?

Fryzjer to prawdziwy kreator

Fryzjerstwo to nie tylko znajomość technik i trendów – to sprytne połączenie umiejętności technicznych z kreatywnością i odpowiednim podejściem do klienta. Wyczucie w kwestii nadania indywidualnego stylu to nieodzowna cecha dobrego fryzjera.

Kwestia pomysłu na fryzurę to często indywidualny wybór klienta.

Jeśli jednak ktoś nie ma pomysłu, a osoba jest otwarta na nowe propozycje wtedy uruchamia się kreatywność, oczywiście przy zachowaniu pewnych tradycyjnych zasad.

Jeśli wiesz, że masz taką intuicję wizję – spróbuj ją urzeczywistnić!

Przede wszystkim rozwój

Do fryzjera nie przychodzi się ze względu na jakieś głębokie potrzeby psychologiczne, a po prostu po to, aby ładnie wyglądać i utrzymać taki efekt najdłużej jak się da i co najważniejsze, by poczuć się wyróżnionym.

Dziś fryzjerstwo to nie przycinanie końcówek i nawijanie włosów na wałki 8 godzin dziennie.

W tym zawodzie możesz rozpocząć swoją niezwykłą przygodę z wielką pasją. Każdy klient to zupełnie inna praca – jeśli lubisz wyzwania, chcesz cały czas się uczyć i masz odpowiednie wyczucie oraz intuicje – to praca fryzjera może stać się dla Ciebie wymarzona.

To branża, która bardzo szybko się rozwija. Łatwo zostać w tyle, dlatego zawód ten wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności poprzez wyjazdy na kursy, szkolenia, pokazy, konkursy, a co najważniejsze –  bycia „na bieżąco”.

Na koniec pracy pozytywna reakcja klienta to dla fryzjera komplement.

To właśnie ona daje napęd do dalszego działania. Jeśli wykorzystasz swoje chęci i zapał – możesz liczyć na doskonały warsztat, zawodową satysfakcję, grono wiernych klientów oraz dobre zarobki.

Czy przekonaliśmy Ciebie do podjęcia decyzji o rozpoczęciu przygody z fryzjerstwem? Zapoznaj się z korzyściami Akademii JLD i zacznij już dziś!

 • Strdnght

  Bo według badań fryzjerzy są najszczęśliwszą grupą zawodową w Polsce: http://www.newsweek.pl/polska/praca-zawod-fryzjer-najlepsza-praca-szczesliwy-jak-fryzjer,artykuly,273977,1.html 🙂

  • FunnyN

   No proszę! Nie znałam tego badania. Co prawda jest z 2013 roku ale myślę, że za wiele się od tego czasu nie zmieniło 🙂

 • Sylwia

  Miałam swoją ulubioną fryzjerkę i robiła cuda póki się szkoliła. Nie wiem czy potem miała jakiś kryzys ale musiałam ją zmienić, bo mi kilka razy włosy spaliła 🙁

  • Kasia

   też tak miałam… babka złoto, a potem problemy rodzinne i jak wróciła to nie ta sama osoba 🙁

   • Tomasz

    dlatego najlepiej mieć fryzjera-faceta 😉

    • Magda

     faceci nie mają problemów? 😛

     • Kasia

      A oto to już trzeba by zapytać facetów 🙂 Pewnie mają ale jakoś nie przekładają ich na pracę.

 • milito

  Najlepszy fryzjer to taki, który połączy dobry wygląd, z brakiem czasu na jego przygotowanie… kobietom ciężko dogodzić 🙂

  • Sylwia

   no nie każdą fryzure da się zrobić bez poświęcenia jej czasu…

   • milito

    chodziło mi o to, że chcą by je ciąć,tak by bez układania wyglądały dobrze, a tak się nie da 🙂 szczególnie przy srednich włosach

 • Pingback: Fryzjerstwo: tam, gdzie nie sięga nuda - Jestem Fryzjerem Bo...()

 • Pingback: Stylista fryzur a fryzjer - stylizowanie fryzur, opinie praca stylista()

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!