TERESA BOCHENEK

Jestem fryzjerem bo…

lubię to co robię zwłaszcza te codzienne wyzwania, podczas których nieustannie poznaję różne osoby

Już w dzieciństwie zapowiadało się, że zostanę fryzjerką. Moimi pierwszymi klientkami były lalki, które uwielbiałam czesać, obcinać i robić im niezwykłe fryzury. Wtedy to była czysta zabawa i jeszcze nikt nie przypuszczał, że kiedyś na poważnie wezmę nożyczki w dłoń. Kiedy nadszedł czas wyboru szkoły, bez wahania zdecydowałam się na szkołę fryzjerską, nie biorąc nawet innej opcji pod uwagę. Jednocześnie zaczęłam praktyki. Początki jak to początki, nie były łatwe. Pierwszy rok praktyk to zwykle mycie głów, zamiatanie i podpatrywanie pracy doświadczonych fryzjerów. Drugi jednak był dla mnie przełomem. Nie tylko mogłam robić już więcej rzeczy, ale też pierwszy raz obcięłam samodzielnie klientkę. Nie ukrywam, że stres był duży, jednak całe szczęście wszystko się udało, a klientka wyszła z salonu uśmiechnięta i zadowolona. Gdyby było inaczej, mogłabym się wycofać, ale dobry start dał mi napęd do dalszej pracy i z dnia na dzień, w miarę poszerzania swoich umiejętności zyskiwałam więcej pewności siebie jako fryzjerka.

Tak moja kariera zawodowa się powoli toczyła – najpierw praktyki, później pracowałam w trzech salonach, aż w końcu postanowiłam wysłać CV do Jean Louis David. Zaproszono mnie na rozmowę i zaproponowano okres próbny. Zgodziłam się, choć obawiałam się pracujących weekendów ze względu na moje dzieci. Po 3 miesiącach pracy postanowiłam zostać w salonie. Obowiązki domowe udało mi się pogodzić z pracą, a zarobki, które osiągałam w pełni mnie satysfakcjonowały. Inną sprawą jest, że wiele salonów w tamtym czasie nie oferowało ubezpieczenia, które w JLD dostałam niemal na wstępie.

Cieszę się, że tu trafiłam. Nie tylko jestem zadowolona z finansów, ale też jak mało gdzie można tu podnosić kwalifikacje. Bardzo często się szkolimy i poznajemy nowe trendy, a atmosfera jest naprawdę ciepła. Jean Louis David to miejsce, w którym mogę spełniać się jako fryzjerka, bo naprawdę kocham to co robię.

DOŁĄCZ DO NAS

Pracuj z nami Pracuj z nami

Chcę do JLD!